سیم بکسل
سیم بکسل‌ ها و اهمیت فنی انتخاب آنها
اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷

از حوادث بیاموزیم

حوادث آسانسور

تفاوت حوادث آسانسور با سایر اتفاقات این است که ما انسان‌ها عمدی در بوجود آمدنشان نداریم، در واقع حوادث به خواست و اراده آگاهانه ما رخ نمی‌دهند. ولی اکثر آنها بر اثر سهل‌انگاری و عدم آگاهی انسان‌ها اتفاق می‌افتد.

بعضی حوادث به دلیل روزمرگی، مشغله زیاد و کم توجهی ما نسبت به آنها پیش می‌آید. بنابراین با افزایش سطح آگاهی و توجه بیشتر به مسائل حادثه ساز می‌توان از وقوع حوادث جلوگیری کرد.

اگر با کمی دقت بیشتر به حوادث آسانسور بنگرید متوجه خواهید شد که درصد بالایی از حوادث، مربوط به آسانسورهای فرسوده هستند. همان‌هایی که عمر مفیدشان‌ تمام شده ولی مالکان آنها حاضر به بازنشسته کردن و تعویض‌شان نشده‌اند. و معمولاً با این توجیه که همین آسانسور کهنه به همه آسانسورهای جدید می‌ارزد، خود را فریب می‌دهند.

در تمام کشورهایی که جان و سلامتی از ارزش بالایی برخوردار است، آسانسورها بنابر کاربری که در ساختمان‌ها دارند طول عمر متوسط و مفیدشان تعیین می‌شود و پس از سپری شدن این زمان، آسانسور‌های فرسوده با آسانسورهای جدید تعویض می‌شوند و این اقدام خود به کاهش چشمگیر حوادث آسانسور منجر می‌شود.

در این میان عامل گمراه‌ کننده دیگری بنام بیمه وجود دارد که به صورت کاذب خیال صاحبان آسانسورهای پر خطر را راحت می‌کند. بله آسانسورها باید حتماً بیمه شوند، ولی این به خاطر پرداخت دیه توسط شرکت بیمه نیست بلکه بدان دلیل است که بیمه‌گر باید عملیات بازرسی و کارشناسی آسانسور را درست و در زمانی که می‌خواهد بیمه نامه را صادر کند انجام دهد و موارد مشکل دار برطرف شوند. ولی آیا شما شاهد این روند هستید؟؟

 

تعویض و نوسازی آسانسورهای قدیمی باعث کاهش حوادث آسانسور می‌شود.

بنابر گزارش سازمان آتش نشانی کشور ۴۰% از تماس‌های مردم با آتش نشانی مربوط به حوادث آسانسور می‌باشد که درصد بالایی از این حوادث مربوط به آسانسورهای نصب شده قبل از سال ۱۳۸۰ هستند پشتیبانی و خدمات بیشتر آنها نیز در اختیار اشخاص حقیقی (شخص) بوده که تنها پل ارتباطی با ایشان همان خط تلفن همراه اوست. و این در حالیست که یکی از قوانین و شروط بیمه برای پرداخت خسارت این است که قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با یک شخصیت حقوقی (شرکت) باشد، بدین معنی که یکی از اسنادی که شرکت بیمه در زمان حادثه برای پرداخت خسارت ملاحظه می‌کند مشاهده قرارداد ساختمان با پیمانکار سرویس و نگهداری است و اگر طرف پیمان شخص حقوقی (شرکت) دارای صلاحیت و مجوز نباشد هیچ گونه خسارتی پرداخت نمی‌کند. در نتیجه راه حل درست سپردن پشتیبانی آسانسورها به شرکت‌های مجاز و خارج نمودن آسانسورهای قدیمی و معیوب از چرخه سرویس‌دهی می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *