حوادث آسانسور
از حوادث بیاموزیم
خرداد ۲, ۱۳۹۷

سیم بکسل‌ ها و اهمیت فنی انتخاب آنها

سیم بکسل

حدود یک قرن است که از ابداع آسانسورهای الکتریکی و کششی در دنیا می‌گذرد. با گذشت این همه سال برای جابجایی کابین آسانسور بین طبقات همچنان از سیم بکسل (طناب فولادی ) استفاده می‌شود.

 

مزیت عمده و علت مداومت استفاده از سیم بکسل ها نسبت به سایر تجهیزات:

مزیت اول سیم‌بکسل‌ها نسبت به سایر تجهیزات کِشنده مانند زنجیر یا نوارهای فولادی خود موازی بودن آنهاست.

خود موازی بودن به این معنی است که اگر برخی از تارهای سیم بکسل گسیخته یا پاره شوند، هنوز تارها و رشته‌های دیگر به طور موازی مقاومت کرده و سیم بکسل به کار خود ادامه می‌دهد در واقع سایر تارها و رشته‌های سالم از باز شدن تارهای بریده شده جلوگیری کرده و شکل هندسی بکسل دچار بهم ریختگی نمی‌شود.

مزیت عمده دوم سیم بکسل‌ها تعیین درجه خستگی و استهلاک آنهاست.

هنگامی که سیم بکسل ها از روی چرخ بکسل یا همان فلکه‌ها عبور می‌کنند، تحت تنش‌های خمشی و پیچشی قرار می‌گیرند و تکرار این تنش‌ها، سیم بکسل را دچار خستگی می‌کند.

از طرف دیگر سیم بکسل ‌ها در حین حرکت از روی فلکه‌ها (پولی‌ها) علاوه بر تحمل تنش‌های فشاری ذکر شده در معرض خوردگی و سایش نیز قرار می‌گیرند. و به مرور زمان با بررسی پارگی در سیم‌های (تارهای) بیرونی و تعداد استارت‌های هر آسانسور در روز، تخمین عمر مفید باقیمانده سیم بکسل ممکن می‌گردد.

سیم‌بکسل‌ها از نظر ساختار باهم متفاوت هستند و بنابر کاربری‌های مختلف در خصوص آسانسور (مانند بار وارده، شکل شیار پولی، مقدار …. و…) به کار گرفته می‌شوند. و انتخاب اشتباه علاوه بر بالا رفتن ریسک پارگی سیم بکسل‌ها و سقوط کابین آسانسور، استهلاک غیر طبیعی، کاهش راندمان آسانسور، بی‌کیفیتی حرکت آسانسور و ضررهای مالی را به دنبال دارد.

 

دو مسأله عمده سیم بکسل ها که به شدت با آن درگیر هستند عبارت است از :

۱- خمش‌های پشت سر هم در گذر از شیار پولی‌ها که باعث خستگی بکسل می شود.

۲- سایش ناشی از لغزش بکسل روی پولی‌ها

یکی از روش‌های طراحان آسانسور برای غلبه بر مسأله اول این است که:

در آسانسورهایی که تعداد فلکه‌ها و در نتیجه تعداد خمش‌های بکسل‌ها در گذر از آنها زیاد است از سیم ‌بکسل‌هایی که از تعداد زیادی رشته‌های نازک‌تر تشکیل شده اند استفاده می‌کنند، این سیم بکسل‌ها به خاطر نرمی و انعطاف بیشتری که دارند، در این نوع آسانسور‌ها کارآمدتر هستند و دوام بیشتری خواهند داشت.

همچنین یکی از روش‌ها برای غلبه بر مساله دوم این است که:

در آسانسورهایی که تعداد فلکه‌ها کمتر هستند و تعداد خمش‌های بکسل نیز به طبع آن کمتر خواهند بود، برای غلبه بر سایش سطحی فلکه‌های( پولی ها) آنها از سیم بکسل هایی استفاده می‌شود که از تارهای کمتر و ضخیم‌تر تشکیل شده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *